I'm looking into buying ram for a macbook. I want 2gbs. I see single stick for 1gb and I could just buy two and have 2gbs. But then I sometimes I see 2gb kits that come with 2X1gb, but they cost more! What is the difference between just buying two sticks seperate against paying a little extra and buying a 2 stick kit? Would a kit be better???
The Stig
The Stig